2019-07-29
Firma

Po pełnej wyzwań pierwszej połowie roku, Grupa Audi potwierdza prognozy finansowe na cały rok 2019

Po pełnej wyzwań pierwszej połowie roku, Grupa Audi potwierdza prognozy finansowe na cały rok 2019
  • Wyniki finansowe Grupy Audi po sześciu miesiącach roku 2019: przychody 28,8 mld euro; zysk operacyjny 2,3 mld euro, operacyjny wskaźnik rentowności ze sprzedaży 8,0 procent
  • Stały, wysoki poziom przepływów pieniężnych netto rzędu 2,3 mld euro – nawet pomimo dyscypliny wydatkowej
  • Członek zarządu AUDI AG ds. finansów Alexander Seitz mówi: „Plan Transformacji Audi pomaga nam podejmować konsekwentne działania przeciw wielu niekorzystnym czynnikom”
  • W drugiej połowie roku w pełni elektryczne Audi e-tron pojawi się również na rynku chińskim

Ingolstadt, 29 lipca 2019 r. Zgodnie z przewidywaniami, rok 2019 jest dla Grupy Audi pełen wyzwań. Dostawy, przychody i zysk operacyjny były w jego pierwszej połowie niższe niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Po części jest to efekt dekonsolidacji kilku wielomarkowych firm importerskich. Na wyniki operacyjne niekorzystnie wpłynęły w szczególności konsekwencje przejścia na cykl testowy WLTP, wdrożenie inicjatywy modelowej i pogorszenie koniunktury na światowym rynku samochodów osobowych. W tym samym okresie Audi poczyniło duże wydatki związane z mobilnością jutra. W wyniku powyższych, operacyjny wskaźnik rentowności ze sprzedaży rzędu 8,0 za pierwsze półrocze tego roku, był poniżej prognozowanego, długoterminowego wskaźnika oscylującego w przedziale od 9 do 11 procent, ale mieścił się w widełkach od 7 do 8,5 procent prognozowanych na rok 2019. Pomimo wielu przeszkód, Grupa Audi potwierdziła swoje cele finansowe na ten rok.