Audi MediaCenter

Leksykon

Leksykon
Nie wszystkie automatyczne skrzynie biegów są takie same. Systemy napędu na cztery koła quattro również różnią się między sobą. W tym miejscu rozszyfrowujemy różne rozwiązania techniczne, wyjaśniamy sposoby ich działania i opisujemy wiele pojęć, takich jak np. Audi valvelift system czy rightsizing.
Audi, jako alternatywę dla analogowych zegarów, oferuje innowacyjny w pełni cyfrowy, zastępujący tradycyjną tablicę rozdzielczą wyświetlacz wysokiej rozdzielczości z grafikami, których wygląd i rozmieszczenie ustala użytkownik. Innym innowacyjnym rozwiązaniem jest wyświetlacz danych na szybie, na wprost wzroku kierowcy.
Kierowca i pasażerowie powinni czuć się w swoim Audi swobodnie. Swobodę i komfort z pewnością zapewni najwyższej klasy wyposażenie wpływające nie tylko na wygodę podróży, jak np. specjalne, dodatkowe filtry w systemie klimatyzacji, ale również na bezpieczeństwo, np. dodatkowe poduszki powietrzne.
Przyciski, przełączniki, touchpad, polecenia głosowe i funkcja inteligentnego wyszukiwania - katalog opcjonalnych dodatków ułatwiających obsługę pojazdu jest w Audi bardzo rozbudowany. Wszystkie te funkcje mają jeden wspólny cel: intuicyjnie i ergonomicznie prowadzić kierowcę po wszystkich, wysoce zaawansowanych systemach infotainment.
Systemy wspomagania kierowcy Audi i systemy asystujące - od asystentów skrętu i parkowania, po rozpoznawanie znaków drogowych przez kamerę - zwiększają bezpieczeństwo, wygodę i wydajność podróży oraz wyznaczają ścieżki dla systemów jazdy autonomicznej.
Najwyższy poziom komfortu i niesamowita dynamika - Audi łączy te cechy, wykorzystując inteligentne i zaawansowane techniki budowy podwozia. W wielu modelach i wersjach modelowych kierowca może indywidualnie zestroić jego właściwości.
Inteligentne rozwiązania komunikacyjne i sieciowe są kluczem do motoryzacji przyszłości. Audi łączy swoje pojazdy ze światową siecią www, wykorzystując do tego standard szybkiego przesyłu danych LTE. Pozwala również - na różne sposoby - podłączyć osobistego smartfona kierowcy, czy pasażera, do pokładowego systemu infotainment.
Audi oferuje swym klientom rozbudowany i niezawodny program ładowania akumulatora samochodu elektrycznego, z inteligentnymi rozwiązaniami przeznaczonymi dla domu i do użytku w podróży. Prąd przemienny, prąd stały, ładowanie AC, ładowanie DC - poniżej objaśniamy wszelkie różnice.
Jedna z najważniejszych zasad obowiązujących na drodze: dobrze widzieć i być widzianym. Audi, stosując się do tej maksymy, montuje w swych modelach innowacyjne rozwiązania oświetleniowe, łącząc je z ekspresyjną, nowoczesną stylistyką.